تبلیغات
تقاطع ما ، جایی برای حل سوء تفاهم ها - در جستجوی راه
 
تقاطع ما ، جایی برای حل سوء تفاهم ها
درباره وبلاگ


با ورود کاروان به کوفه و با دیدن سرها به نیزه و اسارت آل الله به ناگاه زنان اهل کوفه شروع به گریه و زاری کردند در حالی که گریبان چاک میدادند،امام سجاد(ع) فرمود:"إن هولاء یبکون علینا،فمن قتلنا غیرهم..."این گروه بر ما میگریند،پس چه کسی غیر اینها ما را کشته است؟
ما به عزاداریهای خود افتخار میکنیم و جای افتخار و مباهات نیز هست؛اما مبادا همین تعجب به امام عص(عج) دست دهد که اینها امروز در جلسات حسین(ع) میگریند اما در برابر جنایات و تعدی ها و حقوق و ناموس مردم ساکت اند،در حالی که اصل دین و تشیع در معرض نابودی قرار گرفته؛اینان فقط بر مصائب امام گریه میکنند.
قدری به عمق این مسئله باید نگریست...

مدیر وبلاگ : محمد
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

در سی و سه سال پیش در ایران نهالی به نام انقلاب اسلامی بدست رهبری فرزانه غرس شد.مردان و زنان با ایمان با اراده خود و باورهای خلل ناپذیر و چون بنیان مرصوص شان و همچنین با خون خود این درخت با برکت را آبیاری نمودند.

بذرهایی که با نسیم حیات بخش انقلاب اسلامی در جای جای زمین پراکنده شده اکنون در دل میلیون ها مسلمان جوانه زده است.که این روزها آن جوانه ها در حال شکفتن و به ثمر رسیدن است و ما امروز آن را مشاهده میکنیم.

این انقلاب  بر اساس اسلام به وجود آمده است و هدف آن رسیدن به ارزشهای اسلامی و تحقق مبانی اسلام در جامعه و انتشار آن در عالم است.برای ملت ما با این هدف والایی که داریم محنتها و سختیها و دشمنیها زیاد است.زیرا بر اساس اصول اسلامی با ظلم مخالفیم با زور مخالفیم با زیر بار رفتن  در مقابل دشمنان و زورگویان مخالفیم حتی نسبت به سایر ملتها بی تفاوت نیستیم.

دشمنان ما هر طور که توانسته اند برای ما مشکل تراشی کرده اند و سعی دارند که حرکت ملت مارا به سمت هدفهای والا و مقدسشان متوقف کنند و از هیچ گزینه ای برای این امر فروگذار نکرده اند.

از ترور اشخاص گرفته تا تحریم سیاسی،اقتصادی،کودتای نظامی،شبیخون فرهنگی،ایجاد اختلافات داخلی،و نیز از طرق دیپلماتیک و تصویب هزینه های کلان در مجالسشان برای مبارزه با ایران که ام القری اسلامی است.

حال سوال اینجاست که این محنت ها و سختی ها را چه کسانی بوجود می آورند و راه برون رفت از این سختی ها چیست؟....

کسانی که این انقلاب را بوجود آورده اند و آن را رهبری کرده اند راه محافظت از آن را هم برای ما ترسیم کرده اند.به قول مقام معظم رهبری "زورگویان عالم،ظالمین عالم،استعمارگران،مستبدان بین المللی،دیکتاتورهای ظالم خشن،اینها همه در مقابل شما صف آرایی میکنند.اینها پول دارند ، رسانه دارند،قدرت سیاسی دارند،قدرت تبلیغاتی دارند . لذا محنت درست میکنند.در مقابل اینها باید ایستاد."

برای ایستادگی در مقابل این سختیها و دشمنیها باید به کلام رهبران این انقلاب مراجعه کنیم و راه نجات از این موانع را از آنها بگیریم.

راههایی که این رهبران گرانقدر به ما نشان داده و بارها بر آن تاکید کرده اند بسیار است و میتوان آن ها را به عنوان چراغ راه و راههای برون رفت از این محنتها دانست.و با عمل به  این موارد راه این  انقلاب را هموار کرد و برای رسیدن به سمت اهداف انقلاب  با سرعت بیشتری پیش رفت.این چراغهای راه عبارتند از :

1-)بصیرت و صبر:

از جمله مواردی است که در روایات و احادیث و و حتی در قرآن به آن  تاکید بسیار شده است و آن را راه نجات از خسران و بدست آوردن سعادت و پیروزی ذکر کرده اند.مقام معظم رهبری در اکثر سخنرانیها و دیدارهای خود مخصوصا با دانشجویان و اساتید و مسئولین کشوری و لشکری  بر این امر تاکید بسیار دارند . کسب بصیرت و داشتن صبر را راه پیروزی حق در طول تاریخ در میان بشر دانسته اند . برای شاهد مثال میتوان به بیانات ایشان در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه(6-4-90)اشاره کرد که فرمودند:"هرگاه ملتی،جماعتی،فردی در مقابل یک محنتی که بر آن جمع یا بر آن فرد یا بر آن ملت وارد میشود صبر و بصیرت بعه خرج داد آن محنت برای او تبدیل میشود به نعمت.راز پیروزی حق،پیروزی کلمه حق،انتشار حق،انتشار توحید،در طول تاریخ در میان بشر همین نکته است."

2-)حفظ هشیاری و بیداری :

جمهوری اسلامی با وجود اشکالات و برخی کوتاهی ها،تاکنون حرکت رو به جلو و رو به پیشرفت داشته است.ولی آن چیزی که این حرکت را تهدید میکند یکی غفلت است و دیگری غرور. برای خنثی کردن این خطر به جای مغرور شدن به خود و دست کم گرفتن دشمن و به جای غفلت از تلاشهای دشمن برای ضربه زدن و غفلت از کوتاهی های خود باید هشیاری را حفظ کنیم و نقشه دشمن را نقش بر آب کنیم.

رهبری در دیدار خود با نمایندگان مجلس(8-3-90)فرمودند:...میدان جنگ  آدم میزند انتظار خوردن هم باید داشته باشد.دشمن بیکارنیست  او هم ضربه میزند.انسان باید در این عرصه وسیع بین المللی خود را در میدان جنگ  مشاهده کند.بحث صلح و نوازش و اینها نیست.حتی آنجایی هم که حرف نرم میزنند پشت حرف نرم یک خنجر آخته ای  وجود داردکه منتظر غفلتی هستند تا دسته در جگر طرف مقابل خودشان فرو کنند . لذا باید بیدار بود.باید هشیار بود."

3) ایستادگی بر سر اصول و آرمان ها:

ایستادگی بر سر اصول و آرمان ها از مواردی است که اگر به آن توجه کنیم و به آن عمل کنیم پیروزی و پیشرفت ما تضمین شده است. و اگر خدای ناکرده در این راه سستی کنیم، به خون پدران و برادران و خواهران خود که در این راه جانبازی کرده اند خیانت کرده ایم و تمام این تلاش ها و زحمات بی اثر می شود. مقام معظم رهبری در بیانات خود در جمع مردم فارس (3/2/90) کلید اصلی پیشرفت را ایستادگی معرفی کردند: «اینکه یک ملّتی پای حرف خود- که صرف حقی است و برای دنیا و آخرت او اهمیت دارد- اینجور بایستد، این همان چیزی است که کلید اصلی پیشرفت ملّت ها محسوب می شود. درست نقطه ی مقابل هدف زراندوزان و زورگویان و قدرتمندان عالم است که به غضب می خواهند ملتها را تحت سیطره بکشند و انسان ها را اسیر و برده ی خودشان کنند. باطل السحر این حرکت دشمنان همین است که یک ملتی حرف حقی را انتخاب کند، پای آن حرف بایستد. ایستادگی پای این حرف، هم او را به هدف می رساند، هم برای دیگرانی که دارند از اطراف تماشا می کنند میشود یک الگو»

4) حفظ وحدت:

همانطور که می دانیم وحدت اسلامی و اخوت اسلامی سخت مورد تأکید شارع مقدس اسلام بوده و از اهم مقاصد اسلام است. و قرآن و سنت و تاریخ اسلام گواه آن می باشد. قرآن کریم با صرافت به این امر اشاره دارد: «واعتَصِموا بِحبلِ اللهِ جمیعاً و لاتَفَرَّقوا» این آیه به موضوع با هم بودن و با هم دستورهای الهی را انجام دادن و پراکنده اجرا نکردن توجه کرده است. همچنین اگر در سیره ی پیامبر (ص) و ائمه معصومین علیهم السلام و خصوصاً امام علی (ع) دقیق شویم، متوجه اهمیت وحدت می شویم. برقراری عقد اخوت توسط پیامبر (ص) در مدینه بین مهاجرین و انصار، سیره ی حضرت علی (ع) در برخورد با خلفا و همچنین وصیت نامه ی ایشان که یکی از بسیت ماده آن درباره وحدت و اتفاق است، نمونه هایی از سیره ی پیامبر (ص) و ائمه معصومین در باب وحدت است.مقام معظم رهبری هم در بیانات خود در دیدار با شرکت کنندگان در مسابقات قرآن (14/4/90) بر این اصل تأکید می کنند و می فرمایند:«قرآن مایه ی جمع است، مایه ی وحدت است، ما مسلمانها عوامل اتحاد زیادی داریم. یکی اش و شاید اهمش قرآن است. همه مسلمین، همه ملت های مسلمانان در مقابل قرآن خاضعند؛ از قرآن می خواهند درس بگیرند، می خواهند خود را به قرآن نزدیک کنند. دشمنان اسلام و دشمنان قرآن سعی کرده اند بین ملّت های مسلمان فاصله بیندازند، آنها را از هم جدا کنند. گاهی حتی آنها را روبروی هم قرار بدهند و دشمن هم وانمود کنند. این ناشی است از غفلت از قرآن. وقتی ملّت های مسلمان، همه این کتاب آسمانی، این پیام آسمانی، این هدیه ی عظیم الهی را قبول دارند چه چیزی بهتر از این وسیله ی اتحاد و اجتماع.»

5) دنبال کردن جهاد فی سبیل الله.

حضرت امیر (ع) در خطبه ی 27 نهج البلاغه جهاد را یکی از ابواب بهشت می داند و می فرماید:

«الجهادُ باب من أبواب الجنّهِ فتحه الله لخاصه اولیائه».جهاد یک امر ارزش الهی است.

جهاد یعنی مبارزه برای یک هدف والا و مقدس. که وقتی دارای جهت و هدف الهی بود آن وقت جنبه ی تقدسی هم پیدا می کند. این جهاد و مبارزه عرصه های مختلفی دارد: عرصه ی نظامی، عرصه ی علم و دانش، عرصه ی سیاست اخلاق، اقتصاد و... که مقام معظم رهبری این جهاد را عامل حرکت جامعه به سمت خط پیامبر (ص) می دانند. «جهاد فی سبیل الله را چه در میدان های بزرگ نظامی- آنوقت که لازم باشد- چه در میدان های دیگر میدان سیاست، میدان اقتصاد و دیگر میادین دنبال کنیم. و حس عزت و کرامت انسانی و اسلامی را برای خودمان مغتنم بشماریم. اینها وقتی در یک جامعه ای زنده بشود این جامعه همان حرکت اسلامی را همان خط نبی معظم اسلام را یقیناً دنبال خواهد کرد.»

6)تهذیب نفس:

پیامبر اکرم (ص) در هنگام بازگشت از جنگی فرموده اند: «جهاد اصغر پایان یافت، جهاد اکبر باقی است.» در اینجا منظور از جهاد اکبر مبارزه با نفس و خواسته های نفسانی است به عبارت دیگر منظور تهذیب نفس است. اگر در زمینه های مختلف پیشرفت کنیم بدون در نظر گرفتن خودسازی و تهذیب نفس برای ما سودی نخواهد داشت.همانطور که امروزه کشورهای زیادی در دنیا هستند که با وجود پیشرفت در زمینه های مختلف، به دلیل فقدان معنویت، مردمشان به اضطراب و عذاب های روحی و روانی زیادی دچار هستند. مقام معظم رهبری در جمع دانشجویان دانشگاه افسری اینگونه به این امر اشاره می کنند: «اگر ما خودمان را تهذیب نکنیم، جلوه های فریبنده ی مادی دنیا ما را مشغول خواهد کرد. وقتی در بین یک راه، روندگان این راه فراموش کنند هدفشان چیست. قهوه خانه سر راه آنها را به خودشان مشغول کند یادشان برود کجا رفتند، خطر بزرگی آنها را تهدید خواهد کرد،مراقب باشید.»

7) حفظ تقوای فردی و جمعی:

تقوای کامل این است که انسان همیشه خود را تحت مراقبت داشته باشد. اما یکی از جاهایی که در این سی و چند سال ضعف نشان داده ایم و از این ضعف ضربه هایی خورده ایم نداشتن تقوای جمعی بوده است. در توضیح این مطلب همین بس که مقام معظم رهبری در جمع نمایندگان مجلس (8/3/90) فرمودند: «تقوای جمعی این است که جمع ها مراقب خودشان باشند... بی مراقبتی جمع ها نسبت به مجموعه ی خودشان موجب می شود که حتی آدم هایی هم که در بین آن جمع ها تقوای فردی ندارند، با حرکت عمومی آن جمع ها بغلتند و به جایی بردند که نمی خواهند...

در دهه های قبل یک جریانی در کشور بود به نام جریان چپ، آنها شعارهای خوبی هم می دانند، اما خودشان را مراقبت نکردند و تقوای جمعی به خرج ندادند. در میانشان آدم هایی بودند که تقوای فردی هم داشتند امّا نداشتن تقوای جمعی، کار آنها را به جایی رساند که فتنه گر ضد امام حسین (ع) و ضد اسلام و ضد امام و ضد انقلاب توانست به آنها تکیه کند. آنها نیامدند شعارهای ضد امام و ضد انقلاب بدهند، اما شعار دهنده ی ضد امام و ضد انقلاب توانست به آنها تکیه کند. این خیلی خطر بزرگی است آنها غلتیدند.»

نوع مطلب : سیاسی، 
برچسب ها : بصیرت، صبر،
لینک های مرتبط :

       نظرات
یکشنبه 1 بهمن 1391
محمد
چهارشنبه 4 بهمن 1396 12:13 ق.ظ
I just like the valuable info you supply for your articles.

I'll bookmark your blog and check once more here frequently.
I am quite certain I will be informed a lot of new stuff proper right here!

Best of luck for the following!
شنبه 18 شهریور 1396 04:01 ق.ظ
Hello! I could have sworn I've been to this blog before
but after reading through some of the post I realized it's new to me.

Anyhow, I'm definitely delighted I found it and I'll be bookmarking and checking back
often!
دوشنبه 30 مرداد 1396 11:26 ق.ظ
hey there and thank you for your information – I have certainly picked up something new from right here.
I did however expertise some technical points using this site, as I experienced
to reload the website many times previous to I
could get it to load properly. I had been wondering
if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high-quality score if ads
and marketing with Adwords. Anyway I am adding this
RSS to my email and could look out for a lot more of your respective fascinating content.

Ensure that you update this again soon.
یکشنبه 15 مرداد 1396 11:59 ب.ظ
Quality articles or reviews is the key to attract the
people to pay a quick visit the website, that's what this site
is providing.
پنجشنبه 24 فروردین 1396 01:33 ق.ظ
Hello my family member! I want to say that this post is amazing, great written and come with approximately all important infos.
I would like to look extra posts like this .
چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:05 ب.ظ
Hi! I could have sworn I've been to this site before but after looking at some of
the posts I realized it's new to me. Anyways, I'm certainly pleased I discovered
it and I'll be book-marking it and checking back regularly!
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:06 ق.ظ
I am really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any
web browser compatibility issues? A couple of my blog audience have complained about my website not operating
correctly in Explorer but looks great in Opera.
Do you have any advice to help fix this issue?
دوشنبه 21 فروردین 1396 09:53 ب.ظ
Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo
News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News?

I've been trying for a while but I never seem to get there!
Cheers
دوشنبه 21 فروردین 1396 06:36 ق.ظ
I love your blog.. very nice colors & theme. Did you create this website
yourself or did you hire someone to do it for you? Plz answer back as I'm looking to design my own blog and would like
to find out where u got this from. many thanks
دوشنبه 14 فروردین 1396 08:10 ق.ظ
Hello Dear, are you in fact visiting this web page daily, if so afterward you will definitely get pleasant know-how.
دوشنبه 2 بهمن 1391 10:04 ق.ظ
سلام محمد آقا
وب بامحتوایی داری ولی چرا فاصله ی پست ها اینقدر زیاده؟
دوشنبه 2 بهمن 1391 12:40 ق.ظ
لینک شدین
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر